Jesteśmy już w San Antonio. Nieco zmęczeni... do San Antonio lecieliśmy z Cincinnati. Lot miał zając 4 godziny z przesiadką w Dallas. Pierwszy kłopot to w Dallas nie mogli nas wypuścić z samolotu, ponieważ zepsuł się korytarz odprowadzający pasażerów z samolotu. Następnie boarding do samolotu Dallas ->San Antonio został wykonany podwójnie... część pasażerów weszła i po jakieś chwili pilot kazał opuścić pokład... ostatecznie został podstawiony całkiem nowy samolot w nowym Gate-cie.. To wszystko dało spore opóźnienie. Ostatecznie w hotelu zalogowaliśmy się około 1:30 w nocy (efektywnie o 2:30 - przesunięcie czasowe).
Nie ważne : )
W temacie napisałem drugi dzień... pierwszy dzień świadomie opuściliśmy ponieważ nie było ciekawych tematów. Dlatego zaczynamy od drugiego dnia...
I wykład:
Advanced Interactive Grid /John Snyders/
I wykład:
Advanced Interactive Grid /John Snyders/
Bierzemy w tym wykładzie udział ponieważ do tej pory baliśmy się używać Interactive Grid ze względu na bardzo jego niską jakość w pierwszej wersji. Ostatnia wersja APEX-a znacznie poprawiła jakość natomiast mając złe doświadczenie póki co wstrzymujemy się z używaniem IG.
Natomiast to co pokazuje John wygląda teraz bardzo obiecującą... zażartowałem z Piotrkiem że za chwilę wystarczy posiadać wiedzę o IG i to wystarczy, żeby zbudować całą aplikację.
Z ważnych rzeczy to zapowiedź co będzie w wersji 5.2:
Natomiast to co pokazuje John wygląda teraz bardzo obiecującą... zażartowałem z Piotrkiem że za chwilę wystarczy posiadać wiedzę o IG i to wystarczy, żeby zbudować całą aplikację.
Z ważnych rzeczy to zapowiedź co będzie w wersji 5.2:
II wykład:
1. ORDS REST Development Flexibilility /Jeff Smith/
1. ORDS REST Development Flexibilility /Jeff Smith/
Ja wybrałem właśnie ten wykład Piotrek poszedł na coś innego. Jako, że w firmie kwestie setupu środowiska i elementy integracyjne to moja domena dlatego tym się zainteresowałem.
Wykład był krótki i oprócz informacji na temat podstaw i do czego służy ORDS (nie tylko z pkt. widzenia APEX-a) Jeff poinformował czego można się spodziewać w następnej wersji. Nie zdążyłem pstryknąć fotki więc z tego co zapamiętałem. Ma być dostępna możliwość stopowania, zamykania i restartowania serwisu z pozycji API. Dużo bardziej rozbudowane logowanie. dużo większa interakcja z systemem operacyjnym.
III wykład:
APEX 5.1 Other Advanced New Features /Patrick Wolf/
Wydawało by się, że wszystko wiemy o wersji 5.1... niestety tylko się wydawało : ). To jest wykład na którym był Piotrek. Wyszedł bardzo zadowolony z niego. Mam nadzieję że wysili się i coś też napisze ; )
IV wykład:
Update from Development /Joel Kallman/
Jak by to ująć...., wykład zdecydowanie motywacyjny. Joel po prostu "pozamiatał". Ciężko jakkolwiek ująć samą treść w tym jednym wpisie. Wydaje mi się, że jego temat wymaga osobnego bardziej obszernego wpisu, który postaram się niedługo zrobić. W każdym bądź razie jedno zdjęcie z początku : )
W kwestii jakości wpisów proszę o zrozumienie. Treść tworzę bezpośrednio na wykładach, żeby dostarczać najświeższe informacje bez zbędnej zwłoki.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz