Dzisiaj powiemy sobie o Pane Mode oraz o funkcji Drag & Drop. Tak więc zacznijmy!
Pane Mode
Poniższe rysunki przedstawiają interface edycji strony z trzema panelami. Po wejściu na rynek najnowszej wersji, użytkownik ma już wybór. Edycja strony może składać się teraz z dwóch lub trzech paneli.
Rys. 4 Edycja strony z dwoma panelami
Możemy to zmienić wchodząc w Settings. Poniższy rysunek przedstawia jak możemy dokonać zmian.
Rys. 5 Zmiana ilości paneli
Drag & Drop
Pozostając dalej w Page Designer mamy możliwość zastosować funkcję drag&drop pomiędzy elementami w panelach, jak i poza nimi. Nasz Component View ( jak i wiele innych zakładek ) możemy przenieść nawet do innego panelu.
Pozostając dalej w Page Designer mamy możliwość zastosować funkcję drag&drop pomiędzy elementami w panelach, jak i poza nimi. Nasz Component View ( jak i wiele innych zakładek ) możemy przenieść nawet do innego panelu.
Rys. 6 Przemieszczanie komponentów
Ważna uwaga: Po odświeżeniu strony bądź też wylogowaniu, Apex zapamięta nasz układ zakładek. Jeżeli chcemy powrócić do pierwotnego stanu to należy wejść w Settings i kliknąć Reset Layout ( Rys. 5 Zmiana ilości paneli ).
Już w najbliższym czasie pojawi się kolejny wpis. Wpadajcie, zaglądajcie i dawajcie znać jak u Was z najnowszą wersją Apex-a.


Brak komentarzy:
Prześlij komentarz