środa, 15 kwietnia 2015

Instalacja APEX 5.0... pierwsze wrażenia

Ciężko było mi się powstrzymać od szybkiego upgradu do 5. Tak więc wziąłem swojego laptopa z zainstalowaną wersją APEX-a 4.0 na Oracle XE 11g i po przejrzeniu dokumentacji rozpocząłem operację podnoszenia wersji. Zajęło mi to "aż" 9 min. : ) A finał był następujący:



Pierwsze logowanie:



Pierwszy wgląd w stronę INTERNALA:


Pierwsze niedoróbki (jak dla mnie mało estetyczne):

Pierwsze bug-i. (nie wiem o co chodzi ale od czasu do czasu wyrzuca mi taki komunikat):


Generalnie mało mnie to interesuje bo w większości przypadków pliki utrzymuję na zewnątrz no ale coś tu jest nie tak.

Pierwsze logowanie do własnego workspaca: Nie mam printscreana ale tu wreszcie mamy zdecydowany postęp. Chodzi o zmianę hasła podczas pierwszego logowania. W wersji 4 i niżej było to rozwiązane koszmarnie:
Próba logowania, przeniesienie do strony ze zmianą hasła, po zmianie zostawał na stronie zmiany i wyskakiwał link do logowania, kliknięcie w link przenosiło na stronę faktycznego logowania i tutaj ponownie musieliśmy wpisywać hasło żeby się zalogować. Teraz to zrobiono tak jak należy. Nie będę się rozpisywał... zrobiono to tak aby zniwelować wszelkie zbędne kroki i wreszcie jest tak jak powinno być od zawsze....

Pierwsze logowanie do przykładowej aplikacji:


Wygląda "miodnie"... 

Pierwsze wejście w Grid layout... tak tak to naprawdę istnieje  ; )  :




Dobra.... na dziś koniec.

Może jeszcze mała uwaga... na moim laptopie chodzi znacznie wolniej  : ( Lada dzień przeniosę pliki na zewnątrz i mam nadzieje że wydajność podskoczy.)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz