wtorek, 11 lutego 2014

APEX 5.0 Pierwsze wrażenia

Tak jak obiecałem opisze w kilku słowach moje wrażenia z pierwszych kroków z APEX 5.0 EA1

1. Interfejs użytkownika po zalogowaniu. Generalnie zmiany można określić jako kosmetyczne. Ikonki zgodnie z bieżącymi trendami zostały spłaszczone, poza tym nic rewolucyjnego.


2. Atrybuty aplikacji. Raczej bez większych zmian. Jedyne chyba co mi się rzuciło w oczy to nowy parametr: Static File Prefix. Teraz ścieżka do plików statycznych będzie w łatwy sposób zmieniana.

3. Edycja stron. No i tutaj mamy całkowitą rewolucję. Zupełnie nowe podejście do tematu, zamiast przeklikiwać się i przewijać okna teraz mamy wszystko na jednym ekranie. Builder zaczyna przypominać klasyczny framework, który podzielony jest na designer elementów, biblioteki dostępnych elementów, oraz ich właściwości.
Z mojego punktu widzenia to podejście jest lepsze, teraz tylko kwestia aby przeglądarka internetowa to wszystko utrzymała i w miarę szybko to przetwarzała.


Ale uwaga, jeżeli ktoś pragnie stare podejście to dalej jest taka, możliwość wystarczy wybrać opcję "Go to component view".

4. Pasek developerski. Nowy pasek developerski zmienił swój wygląd oraz dostał możliwość zmiany położenia. Teraz można go "przykleić" do każdej krawędzi strony.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz