I wykład
Launch and Learn
Wykład różni się od poprzednich ponieważ ma formę panelu dyskusyjnego. Ludzie zadają pytania a 5 ACE-s odpowiada.
Mnóstwo pytań i odpowiedzi czasem nieco śmiesznie : )
Największe zainteresowanie stanowiła kwestia czy będzie a jeżeli tak to kiedy prawdziwa kontrola wersji w APEX-ie. Jak widać jest to globalny problem.
II wykład
SQLcl and SQL Developer Tips and Tricks /Jeff Smith/
W pierwszej kolejności historia:
Następnie kilka trików które znałem i kilka których nie znałem. Np:
1. Na otwartej paczce klikamy na górny tabs i z menu wybieramy Split verticaly. Mnoży się obszar ale pod jednym tabs-em
2. Wyłączanie zbędnych modułów, żeby SQLDeveloper szybciej się otwierał i mniej zabierał zasobów, najlepiej usunąć (wyłączyć) zbędne moduły: Tools ->Features i odpinamy to czego nie używamy.
3. Podpowiedzi.
Najczęściej te podpowiedzi denerwowały natomiast jak już się wie jak one działają to może okazać się przydatne. Klikając w tym przypadku w query_blok system przeniesie nas do oficjalnej dokumentacji Oracle-a tyczącej się tego tematu. Klikając w "FROM" podmieni nam złą komendę w kliknięty string.
III wykład
APEX Generator: The Clone Wars /Moritz Klein/
Wykład przedstawia sposób na generowanie dynamicznie stron w APEX-ie na podstawie obiektów.
Chmmm.... projekt oparty jest na używaniu nie udokumentowanych API pochodzących ze skryptu eksportowego. Oczywiście czasem też tak robimy ale raczej nie na poważnych projektach. Chodzi o to że robiąc taki myk tracimy wszelką pomoc ze strony Oracle-a. Co gorsza takie działanie często zwiastuje przyszłe problemy. Chodzi o to, że aplikacja może działać dobrze, do momentu następnego upgradu APEX-a. : (
IV wykład (warsztaty)
IoT, ORDS, APEX and JET /Anton Nielsen/
Podczas warsztatu budujemy urządzenie składające się z Electric Imp i kilku podzespołów elektronicznych.
Electric Imp to urządzenie posiadające kartę WiFi wraz z interpreterem małych programów. Kartę programuje się przy pomocy ekranu smartfona.
Po złożeniu wszystkiego tak wyglądało moje dzieło.
A to już próba odpalenia..
Dodatkowo oprócz samego urządzenia trzeba było zbudować w APEX-ie Web Service który udostępnia temperatury graniczne na poszczególnych diod.
Ostatecznie nie udało mi się wszystkiego skonfigurować ponieważ musiałem wcześniej wyjść. Natomiast dla zainteresowanych wszystko dokładnie jest opisane TUTAJ.
W kwestii jakości wpisów proszę o zrozumienie. Treść tworzę bezpośrednio na wykładach, żeby dostarczać najświeższe informacje bez zbędnej zwłoki.
Fajna relacja. Jedno pytanie - ten hint z SQL Developerem dotyczący Split'a. Testowaliście go? Próbowałem zarówno w 4.1 jak i 4.2 w obu jeżeli piszę coś w jednym oknie to w tym samym czasie pojawia się to w drugim. Jeżeli puszczę SQLkę to fajnie wynik pokazuje się w jednej części a dla innego zapytania w drugim, ale jeżeli chodzi o treść zapytania lub komendy PL/SQL to nie da się w dwóch oknach posiadać tego samego.
OdpowiedzUsuńJuz ogarnalem ze to feature a nie bug. Wolalbym moc pisac co innego w dwoch oknach, ale moze ma to jakis sens ;)
UsuńTen komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuń